Lõimingutund 4. klassile
Tunnikava – 3D mudel
Õppeaine ja -valdkond: ajalugu,
kunstiõpetus ja informaatika.
Õpetaja – Heli
Järve ja Sigrit Piirsoo
Klass,
vanuse- või haridusaste: 6. klass
Kestvus: 3 tundi (3 x 45 minutit)
Teema (sh alateemad): 3D mudel (mõisakooli sümbol) – ruumiline
joonistamine ja selle mudeli loomine 3dc.io keskkonnas
Tase: tavaklassi õpilased
Autor: Heli Järve ja Sirgit Piirsoo
Tunni eesmärgid
·
Mõistab ruumilise kujundi
mõistet, oskab ruumilist kujundit joonistada.
·
Harjutab töötamist
iseseisvalt, video järgi.
·
Oma töö loomisel arvestal
Roosna-Alliku mõisakooli sümbolitega
·
Koostab 3D kavandi,
kasutades interaktiivseid keskkond (3dc.io)
Milliseid üld- ja
ainepädevusi (sh läbivad teemad) toetatakse:
·
Kultuuri- ja väärtuspädevus
Kunstid
rõhutavad kultuuriteadmisi ja ühisel kultuuripärandil põhinevat kultuuriruumi
identiteedi osana.
Praktiline
loominguline tegevus ja selle üle arutlemine õpetavad teadvustama kunste
eneseväljenduse vahendina, hindama erinevaid deid, seisukohti ja
probleemilahendusi ning austama autorsust.
·
Matemaatika- ja loodusteaduste pädevus
Analüüsida
kunstikategooriaid (kompositsioon, struktuur, rütm jne), võrrelda ja liigitada
erinevate nähtuste tunnuseid ning kasutada sümboleid.
Õpitulemused:
·
kavandab ja kujundab eesmärgist lähtudes;
·
leiab vormi ja funktsiooni seoseid (kus
milliseid kirjatüüpe kasutatakse);
·
mõistab ka väikeste esemete
kultuuriväärtust;
·
mõistab muinsuskaitse ja muuseumite
vajalikkust;
·
kujutab kolmemõõtmelist objekti
tasapinnal;
·
kujutab kolmemõõtmelisi objekte natuurist
joonistades.
Õpilaste eelteadmised ja
-oskused: Õpilased
1)
Õpetaja ja õpilased
uurivad ja tuletavad meelde Roosna-Alliku mõisakooli lugu - http://roosnaallikumoisakoolilugu.weebly.com/
2)
Õpilased googeldavad
ja otsivad näiteid.
3)
Õpilane on varasemalt
tuttav 3D modelleerimisega 3dc.io keskkonnaga
4)
Õpilane loob ettejoonestatud kavandi põhjal 3D mudeli.
Eelnevalt vajalikud tegevused
õpetajale ja õpilasele: Õpilased oskavad kasutada 3D mudeli loomiseks
kasutada 3dc.io keskkonda. Õpilased oskavad faili salvestada 3D printerule
sobiva laiendiga (.stl). Õpetaja juhendamisel alustatakse 3D printimisega.
Tunniks vajalikud materjalid,
vahendid, tarkvara ja veebiaadressid
1) http://roosnaallikumoisakoolilugu.weebly.com/
2) 3dc.io
Tunni käik:
Tunni osad
|
Tegevuste kirjeldused
|
Tegevusele kuluv aeg
|
Kommentaarid jms
|
I
Ettevalmistus
●
Sissejuhatus
●
Tähelepanu haaramine
●
Häälestus
(eesmärgipüstitus, motiveerimine)
●
Eelteadmiste
väljaselgitamine
●
Vajaminevate teadmiste
kordamine
|
Õpetaja tutvustab ja selgitab:
·
Roosna-Alliku
mõisakooli lugu.
|
20
minutit
|
Roosna-Alliku mõisakooli lugu http://roosnaallikumoisakoolilugu.weebly.com/
|
II
Põhiosa
●
Peab tagama tunni eesmärgi
täitmise
●
Õppemeetodid
●
Harjutamine, kinnistamine
ja/või rakendamine
|
Õpilased meenutavad, kuidas tehakse tööd
kahes aknas.
●
Roosna-Alliku mõisa
ajalooga tutvumine
●
Roosna-Alliku mõisa
sümboli kavandi loomine kunstiõpetuse tunnus
|
1) Tunnitööd alustatakse ja
jätkatakse 25 minutit,
2) Õpetaja juhendamisel viimistletakse oma tööd
ja alustatakse 3D modelleerimisega arvutiklassis – 30 minutit
3) Alustatakse oma sümboli loomist
3dc.io keskkonnas – 45 minutit
4) Valmistatakse 3D printimiseks tsl
fail, 5 minutit
|
·
Harjutab
töötamist kahe aknaga.
·
Harjutab
töötamist iseseisvalt, video järgi.
|
III
Lõpetav osa
●
Tunni kokkuvõte/eesmärgi
saavutuse kontroll
●
Tagasiside/reflektsioon (sh
uute eesmärkide püstitamine)
●
Kodutöö
|
Näituse tegemine arvutiklassis:
valmis mudelitest koostatakse näitus arvutiklassis
ja iga õpilane leiab omale meeldivaima mudeli.
Lemmiktööde nimetamine ja
põhjendamine.
|
10
minutit.
|
Õpetaja
alustab 3D printimisega – kusjuures failid on õpilastel salvestatud
Stuudiumis Tera kaustas.
Kui
oma mudelid on 3D prinditud, annavad õpilased hinnangud oma tööle ja
kaasõpilaste tööle.
|
Hindamine: Õpilaste töödele antakse suulised hinnangud. Valmis
mudelitest koostatakse näitus arvutiklassis ja iga õpilane leiab omale
meeldivaima mudeli.
Soovitused: